Veilederkonferansen 2023

I løpet av de siste årene har ferdighetstrening blitt standard på alle NFKTs videreutdanninger.  Prinsipper, forskning og praktisk gjennomføring av ferdighetstrening vil bli presentert på konferansen.  Det blir demonstrasjoner og en praktisk øvelse.

 

 

Årlig veilederkonferanse – for NFKTs veiledere i kognitiv terapi

 

I tillegg blir det godt med muligheter for å treffes, snakkes og utveksle erfaringer.

 

 

Godkjenning

Psykologforeningen:  godkjent som vedlikeholdskurs for spesialister med 7 timer.

Legeforeningen:
Allmennmedisin - godkjennes med 7 valgfrie kurspoeng til videre- og etterutdanningen (forlengelse av retten til tilleggstakst).
Barne- og ungdomspsykiatri - 7 timer som valgfritt kurs for leger i spesialisering og spesialistenes etterutdanning.
Psykiatri - 7 timer for spesialistenes etterutdanning.
Rus- og avhengighetsmedisin - 7 timer som valgfritt kurs for leger i spesialisering og spesialistenes etterutdanning.

Konferansen er også søkt godkjent hos sykepleierforbundet.

Dato:
18. oktober 2023, 10:00 - 18. oktober 2023, 18:00
Sted:

Scandic Oslo Airport, Ravinevn. 15, Gardermoen

Deltakeravgift:
Kr. 1000,- i egenandel.
NFKT dekker reiseutgifter, konferanse, middag og overnatting torsdag.
Reiseutgifter dekkes etter kvittering (off.transportmiddel).
Km.godtgjørelse og diett dekkes ikke.
Konferansen er kun for NFKTs veiledere i kognitiv terapi
Påmeldingsfrist:
4. oktober 2023

Program

18. OKTOBER 2023
10.00-10.15
Velkommen
10.15-13.00
Ferdighetstrening og utvikling av terapeutisk kompetanse
Peter Prescott
Forskning
13.00-14.00
Lunsj
14.00-18.00
NFKTs ferdighetstrening:
- Tilgjengelige ressurser på NFKTs nettside
- Ferdighetstrening i grupper med mange deltakere
Demonstrasjoner - Praktisk øvelse - Diskusjoner
Evaluering av ferdighetstrening
19.30
Middag

Foredragsholdere

Peter Prescott Peter Prescott er spesialist i klinisk psykologi og har arbeidet særlig med rusmiddelproblemer og behandling av angstlidelser. Er medforfatter av flere bøker og kapitler om motiverende intervju og kognitiv-atferdsterapi. Sammen med Torbjørn Tvedten har han skrevet boken «Kognitiv terapi i behandling av rusmiddelproblemer» (2019) og er i gang med å skrive en ny fagbok: «Atferdsendring: Hva som gjør det vanskelig og hvordan kan man få det til» som kommer ut i 2023. Prescott har vært opptatt av opplæring i praktiske ferdigheter i KAT og har utarbeidet innholdet og det pedagogiske opplegget til ferdighetstreningen som brukes på NFKTs videreutdanninger.

Dra nytte av medlemskap hos oss

Kognitiv terapi har et mangfoldig og voksende fagmiljø, med Norsk Forening for Kognitiv Terapi som en naturlig møteplass. Her får du tilbud om konferanser og seminarer til medlemspris, og du får tilsendt fagtidsskrift, nyhetsbrev og filmer om terapi. Hold deg oppdatert på det som skjer på fagfeltet!

Hold deg oppdatert på siste nytt om våre utdanninger, fagseminarer og aktiviteter.

Kontakt oss for spørsmål og innspill
90 54 37 54

Tilbake til topp